Rzeczy, które musisz wiedzieć, jeśli podejmujesz się ogrodnictwa organicznego

ogród

Ogrodnictwo to zabawny sposób na zwiększenie atrakcyjności wizualnej Twojego domu. Możesz skorzystać ze wspaniałych propozycji podanych tutaj, aby zacząć ulepszać swój ogród lub rozpocząć nowy już dziś. Twój ogród z pewnością przyniesie Ci ogromną satysfakcję, gdy będziesz patrzeć, jak rośnie i kwitnie, tworząc atrakcyjną dekorację.

Jeśli chcesz mieć bardziej produktywny ogród, przedłuż okres wegetacyjny do jesieni, stosując pokrywy rzędowe. Pokrowce rzędowe utrzymują ciepło, chronią przed mrozem, a także przed wnikaniem jeleni. Uprawy pod osłonami rzędowymi powinny być jednak nieco odporne na zimno, dlatego najlepiej wybrać warzywa zielone i korzeniowe.

Projektując swój ogród, wybieraj rośliny wysokoplenne, takie jak pomidory i zioła. Te elementy pozwolą Ci zmaksymalizować przestrzeń, którą masz do dyspozycji w swoim ogrodzie. Im więcej produktów możesz uprawiać w domu, tym więcej pieniędzy możesz zaoszczędzić na rachunkach za zakupy w sklepie spożywczym każdego miesiąca, więc opłaca się wiedzieć, co będzie produkować najwięcej dla twojego wysiłku.

Użyj mieszanki octu, alkoholu i wody, aby pozbyć się złogów soli. Jeśli masz problem z odkładaniem się soli na glinianych naczyniach, wymieszaj równe części białego octu, wcierając alkohol i wodę w butelkę z rozpylaczem. Spryskaj osady, a z łatwością je zmyjesz. Upewnij się, że garnki dokładnie wyschną przed użyciem.

Upewnij się, że codziennie podlewasz swój ogród. Bez codziennej wody, ogród może szybko stać się kwaśny. Jeśli pomysł codziennego wyciągania węża jest zbyt duży dla żołądka, warto rozważyć zainstalowanie jakiegoś systemu zraszającego. Jest to kosztowne, ale może zaoszczędzić wiele bólu głowy i w rzeczywistości zwrócić się dzięki zdrowym uprawom!

Aby zapobiec przedostawaniu się brudu pod paznokcie podczas pracy w ogrodzie, należy wcześniej sięgnąć po kostkę mydła! Tak samo jak wszyscy kochamy ogrodnictwo, tak samo nikt z nas nie cieszy się tą ziemią, która utknęła pod paznokciami, a której usunięcie może być tak trudne. Po prostu pazurki mydła przed rozpoczęciem pracy w ogrodzie, a kiedy skończysz, uruchom ręce pod wodą i jak mydło zmywa, tak i brud!

Nie należy pozwalać, aby ogród pozostał bez wody. Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania co do codziennego podlewania ogrodu po pracy, ale życie staje na przeszkodzie i to jest koniec ogrodu. Zainstaluj system zraszaczy, aby zapewnić ogrodowi wystarczającą ilość wody. Mimo, że stanowi to dodatkowy koszt dla ogrodu, jego wygoda jest warta wydanych pieniędzy.

Korzystaj z wody tak efektywnie, jak to możliwe. Jednym z najcenniejszych zasobów w dzisiejszym świecie jest świeża woda. Nie można jej po prostu marnować, dlatego też stosowanie węży mulczujących i moczących jest skutecznym sposobem na zminimalizowanie wpływu ogrodu na zaopatrzenie w wodę. Rozważenie posiadania beczki deszczowej w pobliżu ogrodu w celu przechwytywania i oszczędzania wody deszczowej dla zminimalizowania wpływu ogrodu.

Jeśli zaczniesz stosować te pomysły w swoim ogrodzie domowym, na pewno będziesz mieć piękny ogród na długie lata. Każdy, kto zobaczy Twój wspaniały ogród, z pewnością doceni czas i energię włożoną w stworzenie atrakcyjnego wizualnie obrazu. Możesz stworzyć ogród, który zawsze chciałeś mieć.