Co możesz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pieniądze?

finanse

Kiedy jesteś w college’u lub niedawno się wyprowadziłeś, zauważysz, że masz tendencję do znacznie szybszego wydawania pieniędzy na jedzenie i rozrywkę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zamiast zachowywać się w ten sposób, dokonuj mądrych wyborów finansowych i organizuj swoje życie tak, aby uwolnić się od długów.

Nie sprzedawaj, jeśli nie jest to dla ciebie odpowiedni moment. Jeśli akcje zarabiają dobre pieniądze, po prostu pozwól im pozostać takimi, jakimi są. Rozważ wszelkie akcje, które nie radzą sobie dobrze, i pomyśl o przeniesieniu ich zamiast tego.

Jeśli Twój bank nagle dodaje opłaty za rzeczy, które wcześniej były bezpłatne, np. pobierając miesięczną opłatę za posiadanie karty bankomatowej, być może nadszedł czas, aby zbadać inne opcje. Rozejrzyj się i znajdź bank, który chce Cię mieć jako klienta. Banki regionalne mogą oferować lepsze opcje niż duże banki krajowe, a jeśli jesteś uprawniony do wstąpienia do unii kredytowej, dodaj je również do swoich zakupów porównawczych.

Stwórz budżet – i trzymaj się go. Zanotuj swoje zwyczaje związane z wydatkami w ciągu miesiąca. Śledź, gdzie trafia każdy grosz, aby dowiedzieć się, gdzie należy dokonać cięć. Po ustaleniu budżetu na dany miesiąc, jeśli okaże się, że wydajesz mniej niż planowano, wykorzystaj dodatkowe pieniądze na spłatę długu.

Chroń swoją zdolność kredytową. Pobierz co roku bezpłatny raport kredytowy z każdej agencji i wyszukaj wszelkie niespodziewane lub nieprawidłowe wpisy. Możesz wcześnie złapać złodzieja tożsamości lub dowiedzieć się, że konto zostało nieprawidłowo zgłoszone. Dowiedz się, jak wykorzystanie kredytu wpływa na Twoją ocenę kredytową i wykorzystaj raport kredytowy do zaplanowania sposobów poprawienia swojego profilu.

Skorzystaj z usług alertów bankowości internetowej oferowanych przez Twoją instytucję. Większość banków wyśle Ci wiadomość e-mail lub zadzwoni do Ciebie w przypadku wykrycia jakiejkolwiek podejrzanej aktywności. Dowiedzenie się, czy Twoje saldo jest niskie lub czy z Twojego konta została wypłacona duża kwota pieniędzy, może uratować Ci życie.

Jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin, upewnij się, że odkładasz pieniądze na poczet swojego funduszu emerytalnego w każdym okresie wypłaty. Będzie to niezwykle ważne w późniejszym okresie życia po przepracowaniu ostatnich godzin pracy. Upewnij się, że pieniądze są podłączone do Twojego 401k, każdej wypłaty na stabilną przyszłość.

Zdaj sobie sprawę, że budżet nie jest czteroliterowym słowem. Ciężko jest planować przyszłe wydatki, jeśli nie planujesz z wyprzedzeniem, a to wszystko, czym jest budżet to – planowanie z małym wyprzedzeniem. Każdy potrzebuje budżetu, niezależnie od poziomu swoich dochodów. Firmy ciągnące miliony rocznie robią budżety. Planuj, gdzie chcesz, aby Twoje pieniądze poszły, a następnie trzymaj się swojego budżetu. Podziękujesz sobie później.

Jeśli chcesz sobie pozwolić na konkretną pozycję, np. nową kanapę, samochód lub komputer, pomocne może być samodzielne zaoszczędzenie pieniędzy, a nie kupowanie ich na kredyt. Jest to nie tylko tańsze, ale też chroni przed zadłużeniem. Spróbuj utworzyć osobne konto bankowe i włożyć określoną kwotę w każdym miesiącu, a następnie kupić przedmiot, gdy będziesz miał dość.

Bądź efektywny energetycznie! Zmienia wszystkie żarówki w twój domu CFL światła, używa energooszczędnych urządzeń, nawet jeśli ty musisz kupować nowych! To oszczędza ciebie pieniądze na twój elektrycznym rachunku i być może nawet dostaje ciebie ulg podatkowych gdy tax season rolls around! Sprawdź prawa podatkowe, aby dowiedzieć się!

Świetnym sposobem na zaoszczędzenie setek dolarów miesięcznie i tysięcy rocznie jest rozpoczęcie wycinania kuponów z wielu miejsc. Oszczędność 30 dolarów tygodniowo w sklepie spożywczym może naprawdę zsumować się w ciągu roku. To dodatkowe 30 dolarów, których można użyć do opłacenia rachunku ubezpieczeniowego.

Zrozumcie, że śledzenie waszych osobistych finansów wymaga prawdziwego wysiłku. Nie wystarczy po prostu zsumować kilka rzeczy w głowie. Śledź swoje miesięczne wydatki, dokładnie sprawdzając wszystkie zestawienia i rachunki. Musisz być na bieżąco, jeśli coś nie układa się w odpowiedniej kolejności.

Jeśli próbujesz wydostać się z długów i budować swoją przyszłość finansową, podjęcie drugiej pracy może być dobrym rozwiązaniem. Dostarczanie pizzy lub praca w lokalnym sklepie spożywczym na pewno nie jest wspaniałe, ale dodatkowe pieniądze każdego tygodnia mogą naprawdę pomóc. Zarobienie zaledwie kilkuset dolarów miesięcznie może oznaczać, że wyjdziesz z zadłużenia o rok wcześniej lub zaoszczędzisz kilka tysięcy dolarów na następny samochód. To może być warte tego wysiłku.

W dzisiejszym świecie nie powinno być powodu do posiadania konta czekowego, które kosztuje cię pieniądze. Choć mogą one nie przynosić dużych zysków, to jednak dostępnych jest wiele darmowych kont czekowych, a wiele z nich zaczyna dawać ci pewien procent gotówki z powrotem za zakupy dokonane kartą debetową.

Jeśli przechodzisz przez bankructwo w Rozdziale 7, potwierdzaj kluczowe długi, abyś mógł zachować własność związaną z zabezpieczonymi długami. Domyślnym założeniem postępowania zgodnie z rozdziałem 7 jest, że wszystkie zabezpieczone nieruchomości, w tym domy i samochody, zostaną przejęte. Jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, możesz nadal płacić za te długi, aby tego uniknąć.