Końcówki do szczoteczki sonicznej – modele SEYSSO

Końcówki do szczoteczki sonicznej

Aby szczoteczka soniczna zapewniła maksymalne rezultaty czyszczenia zębów, niezbędne jest regularne wymienianie końcówki. Jeśli jesteś posiadaczem szczoteczki sonicznej SEYSSO, poznaj rodzaje końcówek SEYSSO i zobacz, które sprawdzą się u Ciebie w codziennej higienie jamy ustnej.

Końcówki do szczoteczki – zawsze w zestawie

Szczoteczki soniczne do zębów cieszą się bardzo dużą popularnością. I nic w tym dziwnego – zapewniają doskonałe rezultaty czyszczenia, są wygodne w użytkowaniu. Każde takie urządzenie posiada końcówki czyszczące, które należy regularnie wymieniać. Końcówki do szczoteczek sonicznych zużywają się z biegiem czasu, dlatego ich zmiana jest niezbędna, żeby szczotkowanie dawało optymalne rezultaty. Poza tym, wpływa to też na higienę jamy ustnej.

Każda szczoteczka soniczna posiada w zestawie końcówki – może to być jedna sztuka lub więcej, wszystko tutaj zależy od modelu. Końcówki mogą mieć inne przeznaczenie, różnić się kształtem i twardością włókien. Oczywiście do każdego urządzenia można takie główki czyszczące bez problemu dokupić chociażby w sklepach internetowych.

Końcówki do szczoteczki sonicznej SEYSSO to bardzo ciekawa oferta. Marka ta posiada w swoim asortymencie różne rodzaje końcówek, przeznaczone dla różnych potrzeb jamy ustnej. To chociażby końcówka z cieniowanymi włóknami z aktywnym węglem. Takie rozwiązanie zastosowano po to, żeby niwelować nieprzyjemny zapach z ust oraz lepiej czyścić obszary wzdłuż linii dziąseł. W ofercie dostępne są też główki przeznaczone do lepszego usuwania powierzchniowych przebarwień, delikatne końcówki dla wrażliwych zębów i dziąseł czy też końcówki ortodontyczne. W ofercie marki znajdziemy też specjalną końcówkę do czyszczenia języka. Wśród tych wszystkich ciekawych propozycji każdy znajdzie takie końcówki, które będą optymalnie dopasowane do potrzeb.

Jak często wymieniać końcówkę?

Końcówki do szczoteczki sonicznej należy wymieniać regularnie co około 3 miesiące lub częściej, zwłaszcza jeśli przeszliśmy wcześniej jakąś infekcję. Warto wymienić końcówkę też wtedy, gdy zauważymy, że jej włókna są powyginane na boki. Włókna z czasem tracą swoją elastyczność, stają się porowate i łamliwe, przez co mniej dokładnie czyszczą zęby, mogą też podrażnić dziąsła. Większość końcówek SEYSSO jest wyposażona we włókna indykatorowe, które stopniowo zmieniając swój kolor z niebieskiego na biały przypominają o konieczności wymiany końcówki na nową.To bardzo wygodne rozwiązanie. Funkcja ta sprawia, że nie musimy pamiętać kiedy ostatni raz główka była zakładana.

Końcówki do szczoteczki dla dzieci

Zdecydowanie inna będzie końcówka do szczoteczki sonicznej dla dorosłych od tej dla dzieci. O ile w produktach tworzonych z myślą o dorosłych użytkownikach, zastosować można bardzo zróżnicowane rozwiązania, o tyle w przypadku główek dla dzieci trzeba raczej postawić na klasyczny kształt i delikatne włosie.

Dziąsła i zęby dzieci są bardzo wrażliwe. Końcówka czyszcząca musi być więc zaprojektowana w taki sposób, żeby nie podrażniać jamy ustnej. Lekkie i przyjemne w dotyku włosie, niewielki rozmiar – takie powinny być produkty dla dzieci. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na to, że wiele szczoteczek sonicznych dla najmłodszych posiada funkcję masażu dziąseł, dlatego końcówka musi być do tego przystosowana. Trzeba tu postawić na klasyczne i proste produkty.

Końcówki SEYSSO – funkcjonalność i jakość

W ofercie marki SEYSSO dostępne są innowacyjne końcówki, dzięki którym jakość mycia zębów zyskuje nowy wymiar. To końcówki dopasowane do różnych wymagań jamy ustnej. Profilowane włókna o różnej twardości doskonale dopasowują się do naturalnych nierówności zębów. Wysokiej jakości, lekko zaokrąglone na końcach włókna są delikatne dla dziąseł i nie rysują powierzchni szkliwa. Gęsto rozmieszczone włosie na końcówce skutecznie wymiata płytkę nazębną i inne osady.

Marka posiada też w ofercie końcówki stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach szczoteczek sonicznych. Nieduża zaokrąglona główka i miękkie włosie bardzo skutecznie czyści zęby i delikatnie masuje dziąsła.

Efektywność końcówek zależy od wielu czynników. Ważna jest nie tylko sama ich budowa, ale też odpowiednie dopasowanie do konkretnych potrzeb. Zawsze przed zakupem warto zapoznać się ze szczegółowymi informacjami odnośnie poszczególnych produktów, co ułatwi wybór właściwej główki.