Jaki prezent powinni kupić chrzestni na chrzciny?

Jaki prezent powinni kupić chrzestni na chrzciny?

Chrzestni to wyjątkowe osoby w życiu nowego członka Kościoła. Pełnią ważną funkcję, można wręcz nazwać ich drugimi rodzicami. To także ludzie, którzy obdarowują swojego chrześniaka podarunkami przy różnych okazjach, z których pierwszą jest chrzest. Co powinni wziąć pod uwagę przy wyborze upominku? Świetną opcją będzie podarek w postaci złotej biżuterii typu łańcuszek czy medalik z wizerunkiem Matki Boskiej, ale jakie są jeszcze rozwiązania? Poznaj nasze inspiracje!

Dodatek ze złota czy coś innego?

To, na co decydują się chrzestni, planując prezent, zależy od wielu czynników. Zwolennicy wręczania pamiątek stawiają np. na gustownie wykonane albumy albo spersonalizowane metryczki, z kolei amatorzy typowo dziecięcych produktów mogą kupić maskotkę lub lalkę. Fani praktycznych podarunków wybiorą matę podłogową, śpiworek do spania albo uroczy komplecik, który dziecko będzie nosiło za jakiś czas. Często w charakterze upominku na chrzcinach pojawiają się artykuły, które maluch będzie mógł wykorzystać dopiero w przyszłości.

Inną kategorią są przedmioty religijne, w tym Biblia. W sklepach z dewocjonaliami można znaleźć egzemplarze specjalnie na takie okazje. To ładne wydania z licznymi obrazkami, odpowiednie dla małych dzieci. Mogą odgrywać rolę samodzielnego prezentu albo być jego częścią. Na takie rozwiązanie zwykle decydują się chrzestni, którzy pragną podkreślić religijny aspekt wydarzenia, jak również swoją rolę w wychowywaniu malca na członka katolickiej społeczności.

Biżuteria religijna jako upominek na chrzciny

Do najpopularniejszych prezentów należy złota biżuteria. Bez względu na obowiązujące trendy to właśnie ona plasuje się w ścisłej czołówce. Religijne ozdoby mogą mieć różną postać, ale najczęściej to medalik z Matką Boską. Wielu ludzi zakłada go później, po kilku czy kilkunastu latach po chrzcinach; ma więc on charakter symboliczny. Zazwyczaj po skończeniu ok. 7-8 roku życia dzieci są gotowe na noszenie łańcuszków bez obaw o ich zgubienie bądź uszkodzenie. Może być pojedynczym modelem lub nowym nabytkiem w biżuteryjnej kolekcji.

Religijna biżuteria to nie tylko medaliki. Chrzestni mogą sprezentować maluszkowi bransoletkę, a w przypadku dziewczynki np. nieduże złote kolczyki. Uniwersalnym wariantem podarunku na chrzciny może być również łańcuszek z aniołkiem albo innym, niekoniecznie związanym z religią motywem. Jeśli chcemy, aby chrześniak mógł cieszyć się nim wcześniej niż jako dorosły, zawieszka może mieć kształt kwiatka, serca bądź pierwszej literki imienia.

Prezent na chrzciny z salonu jubilerskiego

Chrzestni planujący wręczenie dziecku biżuterii mają wiele możliwości jej zakupu. Skoro jednak ma to być upominek z okazji tak ważnego dnia, warto kupić go w sprawdzonym miejscu. Zeccoro oferuje wyroby takie jak złoty łańcuszek 585, kolczyki, bransoletki czy pierścionki. Idealnie nadają się na podarki dla chrześniaka. To produkty budzące uznanie klientów, często zamawiane dla siebie czy bliskich. Zastanawiasz się nad prezentem, który na pewno spodoba się rodzicom, a w przyszłości również samemu dziecku? Zapoznaj się z katalogiem sklepu!