Z czym wiąże się żeglowanie w okolicach Sycylii?

żeglowanie w okolicach Sycylii

Czarter jachtu na Sycylii może okazać się najlepszym możliwym sposobem na spędzenie wakacji lub urlopu. Można tam uprawiać sporty wodne, zobaczyć Etnę, zwiedzić Palermo i spróbować miejscowych specjałów.

Z czym wiąże się żeglowanie w okolicach Sycylii?

Żeglowanie w okolicach Sycylii najczęściej wiąże się z dość silnymi wiatrami, które ustępują w nocy, a także z pięknymi widokami, uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną ludnością miejscową oraz wspaniałą kuchnią. Żeby wyczarterować jacht na Sycylii, potrzebny jest patent sternika oraz certyfikat radiooperatora, ale można wynająć jednostkę również ze skipperem. Co jeszcze warto wiedzieć, chcąc wyczarterować jacht na Sycylii?

Co warto wiedzieć, planując żeglowanie po Sycylii?

W okolicach Sycylii zazwyczaj dość silnie wieje w różnych kierunkach, o czym warto pamiętać, wybierając się tam w rejs. Trzeba zatem regularnie śledzić pogodę – w Internecie, w marinach lub na kanale 68 radia, które dostępne jest na pokładach jachtów. Do wyboru mamy ogromną ilość droższych i tańszych marin, które są doskonale wyposażone. Sezon na Sycylii trwa od maja do października, a jego szczyt przypada na okres od czerwca do sierpnia, z tym że w sierpniu jest tam właściwie najdrożej.

Na Sycylię trzeba dolecieć samolotem np. do Palermo czy Trapani, a później odebrać zarezerwowany wcześniej jacht. Rezerwacji doskonale wyposażonych jachtów możesz dokonać na stronie yachtgo.eu – jednej z najbardziej polecanych firm specjalizujących się w czarterze jachtów w różnych częściach świata.

Dlaczego akurat Sycylia?

Często najlepszym sposobem na spędzenie wakacji marzeń okazuje się czarter jachtów Sycylia to z kolei jedno z miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć w życiu. Znajdziemy tam nie tylko świetną pizzę oraz makarony, ale również poznamy całkowicie nową kulturę i przyjaźnie nastawionych do turystów ludzi. Obowiązkową rzeczą do spróbowania podczas wycieczki są lokalne specjały wytwarzane z serka ricotty, pistacji i czekolady.

Odwiedzić warto przede wszystkim San Vito Lo Capo leżące tuż przy piaszczystej plaży, a także Palermo i Etnę na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Na Etnę można wjechać przy pomocy kolejki lub busów, a później kontynuować rejs i zatrzymywać się w jednych z najpiękniejszych marin świata.