Polepszaj swoją skórę dzięki tym wspaniałym wskazówkom

uroda

Fundamentalnym faktem jest to, że jeśli nie podejmiesz się regularnej, codziennej rutyny pielęgnacyjnej skóry, pozostanie ona nudna, pozbawiona życia i zestarzeje się po upływie lat. Zapoznaj się z tymi prostymi pomysłami na to, jak włożyć trochę zing z powrotem w skórę i nadać jej zdrowy blask jeszcze raz.

Powinieneś myć twarz co najmniej, dwa razy dziennie. Powinieneś szczególnie zadbać o to, by każdego ranka dokładnie umyć twarz. W ciągu nocy skóra może stać się dość tłusta i brudna. Ranne mycie skóry pomoże zapobiec zatykaniu porów przez olejek i brud.

Bądź bardzo delikatna dla okolic oczu, szczególnie podczas usuwania makijażu. Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i krucha, a także jest pierwszą powierzchnią, która wykazuje oznaki starzenia się. Złożona tkanka twarzy nasączona kilkoma kroplami olejku dla niemowląt, rozłożona i przyciśnięta na kilka sekund do każdej zamkniętej powieki, a następnie powoli wycierająca się na zewnątrz z wewnętrznego kącika oka, bezpiecznie, delikatnie i tanio usunie makijaż oczu.

Zrób swoją własną maskę, aby pomóc w zerwaniu. Po umyciu twarzy użyj surowego białka z jajka i rozprowadź je na całej twarzy. Białko wyschnie i zaciśnie się na Twojej twarzy. Oczyszcza pory i pomaga je zamknąć. Możesz również użyć glinianego brudu jako maski.

Aby chronić się przed słońcem, upewnij się, że masz przy sobie wystarczającą ilość balsamu. Miejsce, do którego się wybierasz, może być o wiele bardziej słoneczne niż to, do którego jesteś przyzwyczajona, dlatego też musisz chronić swoją skórę tak bardzo, jak to możliwe. Noś kapelusz i regularnie nakładaj balsam przeciwsłoneczny.

Stosuj krem przeciwzmarszczkowy na noc, niezależnie od wieku. Przeciwutleniacze znajdujące się w większości kremów przeciwzmarszczkowych pomogą Twoim komórkom skóry rozmnażać się i goić w nocy podczas snu. Wczesne rozpoczęcie tego zabiegu może zrównoważyć początek cienkich linii i zmarszczek aż do późniejszego życia.

Krem przeciwsłoneczny jest ważnym narzędziem dla wspaniałej skóry. Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które unikają tego kroku w pielęgnacji skóry ze względu na tłusty wygląd i uczucie tłustości filtra przeciwsłonecznego, zastosowanie gąbki może nieco ułatwić jego stosowanie. Kiedy nakładasz krem z filtrem przeciwsłonecznym za pomocą gąbki, szybciej wchłania się on w skórę, zamiast siedzieć na jej powierzchni.

Systemy pielęgnacyjne różnią się dla każdego rodzaju skóry. Znajdź środek oczyszczający, który będzie odpowiedni dla Twojego typu skóry i trzymaj się go. Jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną, spróbuj żelu lub pieniących się środków oczyszczających. Skóra normalna i sucha powinna trzymać się środków oczyszczających na bazie kremu. Tonery są opcjonalne, ale czynią cuda dla Twojej skóry. Wypróbuj je i wyjdź stamtąd.

Jak widać z powyższego, nie jest to trudne, ani nie musi być kosztowne, aby dbać o swoją skórę. Po prostu kupując podstawową gamę produktów i poświęcając trochę czasu na codzienną rutynę, Twoja skóra nagrodzi Cię młodzieńczą energią na resztę lat.