Laptopy poleasingowe dla każdego! Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

laptop

W ostatnich latach zmienił się charakter pracy. Wielu pracowników przerzuciło się na home office i pracę zdalną. Leciwe urządzenia przenośne mogą odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Co w takiej sytuacji zrobić? Można kupić nowy sprzęt lub zdecydować się na la laptopy poleasingowe. Wielu konsumentów miewa obawy związane z tego typu urządzeniami. Niepotrzebnie, ponieważ znaleźć na rynku można konkretne urządzenia przenośne, niewiele różniące się od tych, widniejących na wystawach. Grunt to dobrze wybrać laptop. Co dostępne jest na rynku i jak sensownie podejść do zakupów?

Powszechnie spotykany mit

W obiegu krąży pewne, jakże krzywdzące przekonanie dotyczące laptopów poleasingowych. Kojarzą się z poważnie uszkodzonym sprzętem zbywanym po niższej cenie. Skąd wziął się ten mit? Używane urządzenia przenośne kupić można poprzez rozmaite aukcje internetowe i portale z ogłoszeniami. Niejeden konsument pragnący zaopatrzyć się w miarę wydajny laptop nadziewał się na sprzęt ledwo nadający się do użytku. Niezadowolenie poszczególnych klientów zaprocentowało ukuciem mylnego pojęcia o sprzęcie powystawowym. Zadać sobie więc można zasadne pytanie, o to, gdzie w takim razie kupować laptopy powystawowe, skoro nie na portalach z ogłoszeniami. W obecnych czasach działalność sklepów i firm oferujących urządzenia poleasingowe, w tym laptopy przeniosła się do Internetu. Wystarczy pojawić się na dowolnej witrynie sklepowej i przejrzeć ofertę. Można też zapoznać się z opiniami klientów, żeby zyskać pewność wobec jakości oferowanych produktów. Jak uchronić się przed zakupem niesprawnego urządzenia? Warto zwrócić uwagę na dwa czynniki. 

  • Gwarancja. Oferta dotycząca sprawnego laptopa będzie zakładać przynajmniej 12-miesięczny okres gwarancyjny. 
  • Ładowarka. Porządna oferta sprzedażowa będzie obejmować nie tylko laptop, ale i również takie dodatki jak ładowarka do niego. 

Dla każdego coś miłego

Wśród laptopów powystawowych natknąć się można na naprawdę porządny sprzęt. Cechą wyśmienitego produktu jest solidna konstrukcja, matowa matryca i porządne podzespoły. Mylne jest przekonanie, że jak wpiszemy w wyszukiwarce laptopy outlet, to dostaniemy wiekowy sprzęt o niskich parametrach. Na rynku laptopów poleasingowych znaleźć można takie perełki, które cieszą się wydajną kartą graficzną, procesorem i7 i 16GB pamięci RAM. Takie podzespoły pozwalają pracować na kilku kartach jednocześnie, bez zawieszania się. Wspomniana specyfikacja pozwala również na korzystanie z portali streamingowych i zabawę w wymagające gry komputerowe. Czym w takim razie różnią się laptopy powystawowe od tych sprzedawanych w popularnych sieciach sklepów ze sprzętem komputerowym? Różnią się ceną i często brakiem sklepowego opakowania. Urządzenia powystawowe są dobrą alternatywą dla laptopów cieszących oko klienta w salonach ze sprzętem komputerowym.

Jak kupić powystawowy sprzęt?

Nabycie solidnego laptopa po niższej cenie jest możliwe. Niektóre firmy klasyfikują sprzedawane laptopy poleasingowe na 5 klas jakości. Idea jest taka, że im wyższa klasa, tym stan urządzenia lepszy. W klasie A dostać można laptopy, które od sklepowych różnią się tylko niższą ceną i uszkodzonym opakowaniem. Decydując się na tańsze laptopy w klasie B, otrzymać można urządzenia sprawne z lekkimi otarciami czy porysowaniami na obudowie laptopa. W trakcie zakupów klient ma pewność, że nie kupuje kota w worku. 

Asortyment sklepów, oferujących produkty poleasingowe są pieczołowicie przygotowywane przed sprzedażą. Czyszczona jest pamięć takich laptopów i montowane są nowe karty SSD. Wymianie podlega również bateria takiego urządzenia. To wszystko, wzięte razem do kupy sprawia, że klient otrzymuje produkt najwyższej jakości po naprawdę okazyjnej cenie. Udane zakupy są możliwe, jeśli uwzględni się kilka ważkich czynników. Oto i one.

  • Kupowanie laptopów ze sprawdzonego źródła. Wiele firm umożliwia kompleksowe usługi, wliczając konsultację z doradcą.
  • Klasa laptopa. Warto sprawdzić kategorie dotyczące jakości oferty i podjąć świadomą decyzję uwzględniającą kwestię jakości do ceny.
  • Istotne dodatki. Nabywając laptopa powystawowego, warto zwrócić uwagę na to, czy ma wymienione baterię.
  • Specyfikacja. Wiele urządzeń w klasie A i B poszczycić się może naprawdę solidnymi parametrami technicznymi. Najnowsze karty graficzne klasy nVidia, procesory i7 i pamięć RAM z możliwością rozbudowy o kolejne kostki pamięci, są spotykane wśród laptopów z outletu.
  • Gwarancja. Poważne oferty sprzedażowe uwzględniają 12-miesięczny okres gwarancyjny. 

Zobacz laptopy poleasingowe w sklepie Vedion.pl: https://www.vedion.pl/laptopy-poleasingowe