Ile kosztuje wyprodukowanie pudła klapowego?

pudło klapowe

Interesuje Cię produkcja pudeł, ale nie wiesz od czego zacząć? Z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę wiele kwestii. Dziś omawiamy koszty wyprodukowania pudła klapowego, co powinno Ci przynajmniej częściowo pomóc we wstępnych rozliczeniach. Zaczynamy!

Koszt wyprodukowania pudła klapowego

Jeśli chcesz wyliczyć koszt wyprodukowania pudła klapowego (które oznaczane jest symbolem FEFCO-201), musisz wiedzieć, jakie są parametry lub pewne właściwości elementów składni. Przede wszystkim powinieneś znać wymiary opakowanie kartonowego, które chcesz stworzyć. Załóżmy, że wynoszą one 380 x 190 x 200 mm. Do tego powiedzmy, że zbudowane ma ono być z tektury trzywarstwowej o fali B, a jego gramatura to 315 g/m2. Może być to tektura dwustronnie szara.

Następnie należy zajrzeć do cennika producenta tektury – sprawdzisz w nim, ile taka tektura kosztuje, a konkretnie – jej metr kwadratowy. U każdego producenta ceny tektury mogą plasować się na nieco innym poziomie. W dużej mierze zależy to też od gramatury oraz ilości, którą chcemy zamówić. Często w grę wchodzą też mniej oczywiste czynniki, np. takie, jak miasto czy województwo, w którym znajduje się siedziba danego przedsiębiorstwa. Znaczenie ma również to, jaka ma być szybko dostarczona dana tektura pod nasz adres. Średnia cena wynosi mniej więcej 1,2 zł netto za metr kwadratowy tektury 3-warstwowej – łącznie z dostawą. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może kupić tekturę za taką cenę. 5-warstwowa tektura może kosztować nawet 2 zł netto za metr kwadratowy. Im szybciej będziesz chciał, aby tektura do Ciebie dotarła, tym wyższą cenę za to zapłacisz.

Jak wyliczyć teraz koszt wyprodukowania pudła klapowego? Wystarczy je rozkleić lub rozszyć, tak aby z powrotem miało ono formę arkusza. Następnie musisz zmierzyć jego szerokość oraz długość. Przykładowo w naszym przypadku będzie on miał szerokość 1205 mm oraz długość 405 mm. W sumie daje to 0,48803 m2. Teraz wystarczy tę liczbę pomnożyć przez cenę arkusza, a więc 1,2 zł. W przybliżeniu otrzymasz 0,58 zł netto. Tyle będzie kosztował sam arkusz opakowania.

pudło klapowe

Warto jednak pamiętać, że to nie wszystko. Należy bowiem wziąć pod uwagę również koszt kleju czy zszywek. Znaczenie ma także koszt prądu oraz rodzaj maszyny do produkcji pudeł klapowych, z których korzystamy przy produkowaniu opakowania. Starsze urządzenia pobierają z reguły więcej prądu, natomiast nowsze – mniej. Do tego dochodzi paskowanie, paletowanie czy koszt wynajem hali oraz pracownika. Należy zaznaczyć, że cena opakowania może być niższa, jeśli skorzystasz z tzw. odpadu z produkcji produktu nadającego się formatowo do wykonania np. kratownic, uszczelnień czy mniejszych pudeł.

Maszyny do produkcji pudeł klapowych w Emergraf

Zależy Ci na nowej maszynie do produkcji pudeł klapowych? Chcesz, aby pobierała ona mniej prądu niż starsze modele? Świetnie. W Emergraf znajdziesz nowe, zróżnicowane, wysokiej klasy urządzenia marki Solarco, które różnią się od siebie swoimi parametrami. Masz jakieś pytania? Potrzebujesz porady? Jeśli tak, zadzwoń na numer (12) 288 12 44 i dowiedz się więcej!