Dubaj wkrótce stanie się miastem przyjaznym rowerzystom

rowery

Podczas gdy Dubaj jest powszechnie znany ze swoich szybkich samochodów sportowych i tętniących życiem wielopasmowych autostrad, nowy program ujawniony przez księcia koronnego Dubaju, szejka Hamdana, ma nadzieję, że arabskie miasto stanie się bardziej przyjaznym miejscem dla rowerzystów. Oczekuje się, że ta nowa inicjatywa przyciągnie turystów, a także zapewni wsparcie dla sektora turystycznego tego miejsca, które od dawna przeżywa zastój w wyniku pandemii. Inicjatywa może również pozwolić podróżnym na samodzielne zwiedzanie miasta, zachowując bardzo potrzebny dystans społeczny .

Ten nowy program ma być częścią wspaniałego projektu Dubai Vision 2021, który ma na celu uczynienie Dubaju jednym z najlepszych miast na świecie do odwiedzenia, pracy i życia przed 50. rocznicą ZEA. Wcześniej władze dubajskie ds. Transportu publicznego wydały około 800 cykli typu pay-as-you-go, aby działać w połączeniu z aplikacją Careem do udostępniania przejazdów w Dubaju. Zgodnie z obecnymi planami w największym mieście ZEA będzie łącznie 3500 rowerów na 350 stacjach zasilanych energią słoneczną .

Dubaj, uważany za pierwsze miasto na Bliskim Wschodzie, które uruchomiło wspólny program rowerowy, wprowadził ten program już w 2013 roku. Obecnie miasto ma około 425 kilometrów tras rowerowych w całym miejscu i planuje rozbudowę do około 650 kilometrów do 2023 roku. Dubaj miał być gospodarzem Expo 2020 w tym roku, aby napędzać duży napływ turystów, ale wydarzenie zostało niestety przesunięte na październik 2021 roku z powodu pandemii COVID-19.