Podejrzenie kamieni nerkowych u dziecka? Te badania trzeba wykonać!
Nasze pociechy- jak z pewnością świetnie zdajemy sobie z tego sprawę, są niezwykle ruchliwe i z pewnością nie usiedzą w miejscu. Można odnieść wrażenie, że wszędzie jest ich pełno i zawsze są pełne energii oraz wigoru. Niemniej jednak warto również wiedzieć, że nasze maluchy z pewnością nie są wolne od ryzyka rozwoju chorób, które niegdyś zarezerwowane były jedynie dla osób dorosłych. Jeśli więc zauważymy, że nasz maluch nagle z energicznego dziecka, zmienia się w marudną i apatyczną pociechę, może to oznaczać, że dzieje się z nim coś niedobrego. Dodatkowo jeśli zgłasza on problemy z oddawaniem moczu, to powinno to wzbudzić naszą czujność. Jednym z powodów mogą być kamienie w nerkach, które zaczynają sprawiać wiele problemów. Jakie więc badania warto wykonać?
Badanie USG- obraz z USG pomoże postawić poprawną diagnozę
Badanie USG dla dzieci Warszawa to jedno z najbardziej podstawowych badań, jakie warto wykonać w momencie podejrzenia kamieni w nerkach. Jak wygląda takie badanie USG? Otóż przede wszystkim takie badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Nasza pociecha po prostu będzie musiała się wygodnie położyć, a następnie przybrać określoną pozycje, by lekarz wraz z końcówką od maszyny USG. Specjalista przy pomocy specjalnej końcówki i żelu, będzie sprawdzał krok po kroku nerki małego pacjenta, a obraz będzie pojawiał się na ekranie. W ten sposób uzyska on pełny przegląd tego, co dzieje się w nerkach dziecka i czy rzeczywiście rozwijają się tam kamienie. Dzięki badaniu USG nasza pociecha będzie mogła zostać szybko i bezboleśnie zdiagnozowana, a w najgorszym wypadku, dość szybko będzie mogło zostać wdrożone odpowiednie leczenie.
Co w przypadku wykrycia kamieni w nerkach naszej pociechy?
Niestety, w przypadku wykrycia kamieni w nerkach pociechy niestety fizjoterapia Warszawa czy inne rodzaje nieinwazyjnej terapii nie zadziałają. Schorzenie to może bowiem powodować ból, a nawet doprowadzić do pojawienia się krwi w moczu dziecka. W takich sytuacjach lekarz z całą pewnością na wstępie zaleci naszemu dziecku terapię farmakologiczną, a także picie możliwie jak największej ilości płynów. Bardzo rzadko się zdarza, by u tak małych pacjentów konieczne było wdrożenie leczenia chirurgicznego. Oczywiście ważne jest to, by kamienie zostały odkryte odpowiednio wcześnie. Wówczas szanse na to, że mały pacjent będzie się mógł pozbyć uporczywych kamieni z nerek znacznie wzrastają. Rodzice powinni więc zachować pełną czujność, gdy maluch zgłasza problemy związane ze zdrowiem.